Příspěvek 12 lis 2018, 08:29

Girls / Girls (2012 - 2017)

Girls (2012-2017)

Obrázek

info

  Kód:   Vybrat vše
https://www.csfd.cz/film/316282-girls/prehled/


Nový seriál HBO z dílny spisovatelky, herečky a režisérky Leny Dunhamové sleduje osudy skupiny dívek, kterým je lehce přes dvacet, žijí v New Yorku, mají dostudováno a nyní se snaží dát svému životu nějaký směr.
Hannah před dvěma lety dokončila školu humanitních věd a je přesvědčená, že má talent a schopnosti, aby se stala úspěšnou spisovatelkou. Ačkoliv ještě téměř nezačala psát svou knihu života (nejdříve ji musí prožít), rodiče jí bez milosti odstřihly od přísunu peněz. Další komplikací je pro Hannah neopětovaná vášeň k excentrickému herci Adamovi, se kterým má občas sex (když se obtěžuje odpovědět jí na esemesku). Nájem a další nezaplacené účty se začnou nebezpečně hromadit, Hannah se však naštěstí může opřít o svou spolubydlící a nejlepší kamarádku Marnie. Ta má skutečnou práci v umělecké galerii a dokonce i opravdového přítele. Ve městě se objeví jejich krásná kamarádka Jessa z Velké Británie, jež procestovala tolik různých zemí, jako měla milostných románků. Jessa se nastěhuje ke své naivní sestřenici Shoshanně, která by nejraději žila, jako v seriálu Sex ve městě. Během desetidílné první řady GIRLS, se všechny čtyři mladé dámy snaží zjistit, co doopravdy chtějí – od života, od mužů, od sebe samých i navzájem. Odpovědi nejsou vždy jasné ani jednoduché, ale jejich hledání je velice kontaktní a neskutečně zábavné.

Epizoda 1:
Čtyřiadvacetiletá Hannah žije v New Yorku a chce se stát úspěšnou spisovatelkou, kterou nepříjemně překvapí, když jí rodiče znenadání odříznou od zdroje příjmů. Následně ji vyhodí z neplacené počáteční praxe, a tak nešťastná Hannah hledá útěchu u Adama. S tímhle excentrickým hercem občas spí, tedy když se obtěžuje reagovat na její esemesky. Hannina spolubydlící a nejlepší kamarádka Marnie pořádá večeři pro jejich bohémskou přítelkyni Jessu. Zcestovalá britka se právě vrátila do New Yorku bůhví odkud a nastěhovala se ke své mladší sestřenici Shoshanně, posedlé seriálem Sex ve městě.

Epizoda 2:
Když Hannah zjistí, že Adam patrně není monogamní, odhalí v sobě fobii z AIDS, vyvolanou filmem Forest Gump. Marnie si odmítá přiznat, že se se svým dlouhodobým přítelem Charliem nudí (a po sexuální stránce jí začíná být odporný). Jessa se vyhýbá návštěvě ženské kliniky, který puntičkářsky naplánovala Marnie. A Shoshanna přizná pokořující tajemství.

Epizoda 3:
Hannah se setká se svou někdejší láskou z vysoké, aby zjistila, jak se nakazila papilomavirem a dozví se mnohem víc. Marniin šéf z umělecké galerie jí představí nafoukanému umělci, který vzbudí její zájem. A Jessa se předvede coby chůva.

Epizoda 4:
Adam pošle Hannah sexualní zprávu, která jí vytočí a šéf Hannah začíná být nedůtklivý vůči její práci. Shoshanna to dá znovu dohromady s klukem, jehož poznala při jednom kempování. Jessa šílí při pohledu na své účty. A Roy s Charliem slídí kolem bytu dívek.

Epizoda 5:
Jessa Hannah poradí, aby svůj příběh nabídla svému šéfovi. Postupně se vzdaluje Adamovi, jenž má jiné představy o jejich vztahu. Marnie a Charlie hodnotí svůj vztah a Jessa je odhodlána dobýt svého ex.

Epizoda 6:
Rodiče Hannah letí zpět do Michiganu, aby oslavili jejich třicetileté výročí svatby. Doufají, že se k nim jejich dcera připojí, ovšem ta bude mít své vlastní rande. Setká se také znovu se svými spolužáky ze střední, kteří truchlí nad tragickou událostí.

Epizoda 7:
Na nejlepší party všech dob v Brooklynském Bushwicku si Hannah všimne Adamovy nejcharakterističtější vlastnosti (mimo uší). Poté, co Marnie spatří Charlieho, je absolutně mimo sebe (a otravuje ostatní). Jessa škádlí tajemného neznámého, který jí posílá SMS a Ray se stane Shoshanniným duchovním vůdcem.

Epizoda 8:
Hannah se odváží vstoupit hlouběji do Adamova světa, v dobrém i zlém. Čerstvě nezaměstnaná Jessa spolu s Marnie se nečekaně sblíží. Seznámí se se starým mládencem (Chris O’Dowd), který rozhodně není tím, kým se zdá.

Epizoda 9:
Kvůli zpoždění s placením nájmu a rozčilená literárním úspěchem své bývalé spolužačky (Jenny Slate), začne Hannah pracovat v kavárně Grumpy Café. Uspořádá tam čtení a pozve svého bývalého profesora (Michael Imperioli). Marnie má pocit, že podporovat Hannah finančně i emocionálně je velmi náročné. Jessu konfrontuje její bývalá šéfka (Katherine Hahn) a Shoshanna se chystá na velmi netradiční rande.

Epizoda 10:
Finále první řady seriálu. Hannah začíná pochybovat o svém vztahu s Adamem; Jessa pořádá mysteriózní party, na které se Marnie seznámí se svým volnomyšlenkářským já a Shoshannina jedinečnost konečně sklízí ovoce.

Spisovatelka, režisérka a herečka Lena Dunhamová se vrací s vysoce očekávanou druhou řadou seriálu Girls, který už má na svém kontě cenu Emmy. Děj se točí kolem party dvacetiletých holek a jejich newyorských dobrodružství. Hannah Horvathová (Dunhamová) a její přátelé, bývalí i současní, partneři a ex-partneři - ti všichni prožívají nová dobrodružství. Ve druhé řadě se Hannah s vervou pustí do uskutečnění svého snu stát se úspěšnou spisovatelkou a také se začne vídat s novým objevem. Jenže její nadšení rapidně zmírní pocit odpovědnosti za jejího, nyní již bývalého, přítele Adama, který se zotavuje z nehody. Marnie je zklamaná svou prací a po rozchodu s Charliem se cítí osamělá. Potřebuje svou nejlepší kamarádku a bývalou spolubydlící více než kdykoli předtím, jenže přetrvávající rozpaky - a překvapivé zvraty - jen mezi ně vrazí další klín. Mezitím se vdaná Jessa vrací z líbánek a zavalí Hannah spoustou překvapivých nových nápadů. Shoshanna bere věci do svých rukou a hýčká si svou novou identitu sexuálně aktivní ženy (a zápasí s nelehkými emocemi, které přicházejí ruku v ruce s novou životní filosofií). Ray totiž zaujal v jejich vztahu postoj "Sejde z očí, sejde z mysli". Dívky sice procházejí životem jako na horské dráze, ovšem syrová kousavost a svěží humor jim nikdy neschází. I proto je druhá řada seriálu Girls návykovější než kdy dřív!

Ve třetí řadě nabírá vztah Hannah s Adamem na vážnosti a oba se zahnízďují v jejím bytě. Hannah se také snaží oživit svou spisovatelskou kariéru a vynakládá velké úsilí, aby svému výstřednímu vydavateli včas odevzdala téměř dokončenou e-knihu. Marnie se po náhlém a traumatickém rozchodu s Charliem pokouší vrátit zpátky do života a úzkostlivě se snaží dosáhnout takové životní úrovně, kterou si podle svého mínění zaslouží. Čerstvě rozešlá Shoshanna, jejíž promoce už je za dveřmi, spřádá plán jak docílit (alespoň na papíře) zdravé rovnováhy mezi vymetáním večírků a studiem. A Jessa, jež má zvláštní schopnost rozvrátit životy všech kolem sebe, se znovu objevuje na scéně a naváže rozporuplné přátelství s úžasným mužem otcovského typu. V nových dvanácti dílech je přátelství mezi dívkami ještě nestálejší, což jen dokazuje, že ženské přátelství je svým způsobem romance. A jako vždy, láska, život, sex či smrt může narušit klikatou cestu k dospělosti - a objevit se ve chvíli, kdy jsme na to nejméně připraveni.

Režisérka a herečka Lena Dunhamová se vrací se čtvrtou řadou Emmy a Zlatým glóbem oceněného komediálního seriálu Girls, který sleduje partu dvacátnic a jejich problémy, jež zažívají v New Yorku i mimo něj. V této řadě se dívky ocitají v novém prostředí a prezentují se v novém světle, zatímco stále nejistě směřují k dospělosti. V naději, že se stane více uznávanou spisovatelkou, opouští Hannah na začátku čtvrté řady New York, aby se zúčasnilai prestižního spisovatelského workshopu v Iowě. Kvůli tomu však musí čelit nejistotě ve vztahu s Adamem. Marnie se mezitím v New Yorku snaží prorazit na hudební scéně a zároveň vybalancovat profesní i milostný život ve vztahu s Desim. Shoshanna konečně odpromuje a pouští se do pracovních pohovorů, přičemž se snaží vyřešit i svůj poměr s Rayem. A Jessa se pokouší zůstat střízlivá s pomocí skupiny anonymním alkoholiků, což ovšem nemá žádný vliv na její mimořádný smysl pro dramatično. Desetidílná čtvrtá řada, v níž vtipné situace střídají srdceryvné, přichází s několika nečekanými zvraty v jinak pokračující honbě za úspěchem, jehož se dívky snaží dosáhnout v kreativní, profesní i milostné sféře.

Režisérka, scenáristka a herečka Lena Dunhamová se vrací s netrpělivě očekávanou pátou řadou úspěšného, cenami ověnčeného komediálního seriálu Girls, který sleduje nejrůznější pokoření a triumfy partičky dvacátnic. Každá z nich je v této sezoně postavena před nové výzvy, a to jak v profesním, tak i milostném životě. Na začátku páté série Hannah na chvíli odloží své spisovatelské ambice stranou a pokračuje v práci učitelky. Po boku má nového přítele (a konečně taky opravdového sympaťáka) Frana. Kamarádi jí kladou na srdce, aby tenhle vztah za žádnou cenu nepokazila. Marnie mezitím s puntičkářskou pečlivostí dohlíží na přípravy své svatby s hudebním partnerem Desim. Po návratu z líbánek si však začne uvědomovat, že potřebuje víc prostoru - doslova i obrazně. Jessa, která se rozhodla stát terapeutkou, se snaží sekat latinu, zatímco investuje do svého začínajícího vztahu. A Shoshanna, která se kvůli Marnieině svatbě na otočku vrací do Států, rozjíždí slibnou kariéru v Japonsku, kde navíc flirtuje se svým novým šéfem. A to i přesto, že na ni doma čeká Scott, s nímž udržuje vztah na dálku. Upřímná a bouřlivá pátá řada Girls, která je plná nečekaných a překvapivých zvratů, je příslibem toho, že seriál zůstane jedním z nejdiskutovanějších televizních pořadů současnosti.

Lena Dunhamová hraje hlavní roli v šesté a zároveň poslední řadě úspěšného komediálního seriálu Girls z produkce HBO, který komicky popisuje nesčetná pokoření a ojedinělé triumfy partičky dvacátnic žijících v New Yorku. Děj šesté série začíná půl roku po událostech z konce předchozí řady. Hannah zažívá díky své účasti ve vypravěčské soutěži ze závěru předchozí série nebývalý spisovatelský úspěch a dostane lukrativní nabídku, která jí může zásadně změnit život. Marnie, která teď chodí s Rayem, chce zůstat po rozvodu s Desim nezávislá. Jakmile však její chování začne vykazovat známky do nebe volající sebestřednosti, hrozí, že to její současný vztah nakonec neustojí. Jessa s Adamem, kteří teď také tvoří pár, se ve snaze usměrnit své vášně rozhodnou vrhnout do tvůrčího projektu, jenž by se však mohl stát zdrojem jejich neshod. A zatímco se Shoshannina profesní kariéra díky nové práci v marketingové agentuře konečně začne ubírat správným směrem, její osobní život silně pokulhává v důsledku náhlého prozření, že ji přátelé brzdí v rozletu. Desetidílná závěrečná řada, v níž nastává čas uzavřít staré životní kapitoly a začít psát nové, sleduje naše důvěrně známé přítelkyně, které se ze všech sil snaží přiblížit ideálu žen, o jakých vždycky snily – i když jim život někdy hází klacky pod nohy.(HBO Europe)


online

  Kód:   Vybrat vše
https://www.freeserial.sk/serial/girls